Kunnanvaltuusto

Kunnanvaltuuston asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja Hanna Helaste ja hallintojohtaja Airi Kinnunen.

Keiteleen kunnanvaltuusto 2013 - 2016

Puheenjohtaja Kaisa Raatikainen (KESK)
kunnallisneuvos, terveydenhoitaja
puh. 040 754 5150
sähköposti: kaisa.raatikainen@keitele.fi

I varapuheenjohtaja Jari Paananen (PS, sit.)
kotimaan myyjä
puh. 040 548 2170
sähköposti: jari.paananen@keitele.fi

II varapuheenjohtaja Markku Paananen (KESK)
maanviljelijä
puh. 040 588 8497
sähköposti: markku.paananen@keitele.fi

Andersson Sari, projektipäällikkö (VAS)
puh. 044 770 0052
sähköposti: sari.andersson@keitele.fi

Eevala Ari, varastomies (PS)
sähköposti: puch1@suomi24.fi

Huttunen Eeva, KTM, yrittäjä (KESK)

Jauhiainen Jaana, myyjä (KOK)
puh. 045 350 7557
sähköposti: jaana.jauhiainen@keitele.fi

Karhunen Esa, maanviljelijä, eläkeläinen (KESK)
puh. 050 545 5744

Kaunisaho Ari, puutekniikan insinööri (PS)
puh. 044 538 2885
sähköposti: ari.kaunisaho@keitele.fi

Koskinen Saara, metsäneuvoja (KESK)
puh. 045 260 2205
sähköposti: saara.koskinen@keitele.fi

Kärkkäinen Matti, maanviljelijä (KESK)
puh. 050 302 4976

Laitinen Liisa, hoitoapulainen (SDP)
puh. 040 735 5536
sähköposti: liisa.laitinen@pp5.inet.fi

Leskinen Antero, autoilija (SDP)
puh. 0400 674 904
sähköposti: antsa1941@gmail.com

Metso Marko, monitoimikoneenkuljettaja (KESK)
puh. 0400 216 677
sähköposti: marko.metso@keitele.fi

Pellikka Minna, sairaanhoitaja (KESK)
puh. 040 707 6011
sähköposti: mpellikka@hotmail.com

Roivainen Sirkka, laborantti, eläkeläinen (SDP)
puh. 050 350 2655
sähköposti: sirkka.roivainen@pp.inet.fi

Savolainen Pekka, agronomi (KOK)
puh. 050 501 2993
sähköposti: p.savolainen@hotmail.com

Tirkkonen Mirja, hoitoapulainen (KESK)
puh. 040 562 3844
sähköposti: mirja.tirkkonen@suomi24.fi

Tuhkanen Anna-Liisa, välinehuoltaja (KESK)
puh. 040 777 4930
sähköposti: anna-liisa.tuhkanen@keitele.fi

Veijalainen Tapio, taksiyrittäjä (KESK)
puh. 0400 302 901
sähköposti: tapio.veijalainen@hotmail.com

Vänskä Jorma, yrittäjä (sit.)
puh. 040 530 2532
sähköposti: jopeshotrod1@hotmail.com

Esityslistat
Pöytäkirjat 2017
1_20022017.pdf (876,1 kB)
2_15052017.pdf (807,2 kB)
Pöytäkirjat 2016
1_08022016.pdf (143,9 kB)
2_16052016.pdf (250,1 kB)
3_20062016.pdf (246,7 kB)
4_26092016.pdf (288,5 kB)
5_14112016.pdf (730,4 kB)
6_19122016.pdf (725,6 kB)
Yhteystiedot

Airi Kinnunen

hallintojohtaja

Hanna Helaste

kunnanjohtaja