Valtuusto

Valtuuston asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja Hanna Helaste ja hallintojohtaja Airi Kinnunen.

Keiteleen valtuusto 2017 - 2021

Puheenjohtaja Minna Pellikka (KESK)
sairaanhoitaja
puh. 040 707 6011
sähköposti: minna.pellikka@keitele.fi

I varapuheenjohtaja Jari Paananen (PS, sit.)
kotimaan myyjä
puh. 040 548 2170
sähköposti: jari.paananen@keitele.fi

II varapuheenjohtaja Saara Koskinen (KESK)
metsäasiantuntija
puh. 045 260 2205
sähköposti: saara.koskinen@keitele.fi

Andersson Anna-Riikka, ravintolavastaava (VAS, sit.)
puh. 040 1410 402
sähköposti: annariikkaandersson@gmail.com

Huttunen Eeva, yrittäjä (KESK)
sähköposti: eevahuttunen@hotmail.com

Jauhiainen Jaana, yrittäjä (KESK)
puh. 045 350 7557
sähköposti: jaana.jauhiainen@keitele.fi

Kaunisaho Ari, puutekniikan insinööri (PS)
puh. 044 538 2885
sähköposti: ari.kaunisaho@keitele.fi

Laitinen Liisa, hoitoapulainen, eläkel. (SDP)
puh. 040 735 5536
sähköposti: liisa.laitinen@pp5.inet.fi

Laukkanen Matti, linja-autonkuljettaja, eläkel. (SDP)
puh. 040 521 5250
sähköposti: matti.laukkanen5@gmail.com

Metso Marko, monitoimikoneenkuljettaja (KESK)
puh. 0400 216 677
sähköposti: marko.metso@keitele.fi

Paananen Antti, terämies (KESK)
puh. 0400 278 275
sähköposti: antti.paananen83@wippies.fi

Paananen Markku, maatalousyrittäjä (KESK)
puh. 040 5888 497
sähköposti: markku.paananen@pp.inet.fi

Räty Eeva (VAS)
puh. 044 333 2108
sähköposti: eeva.raty@suomi24.fi

Savolainen Pekka, agronomi (KOK)
puh. 050 5012 993
sähköposti: p.savolainen@hotmail.com

Tabell Helena, luokanopettaja (KD)
puh. 044 341 7423
sähköposti: tabell.helena@gmail.com

Tirkkonen Mirja, hoitoapulainen (KESK)
puh. 040 5623 844
sähköposti: mirja.tirkkonen@ suomi24.fi

Tuhkanen Anna-Liisa, lähih./välinehuolt. (KESK)
puh. 040 777 4930
sähköposti: anna-liisa.tuhkanen@keitele.fi

Vesterinen Pekka, ensihoitaja/opisk. (KESK)

Vuorela Olli, teknikko (PS, sit.)
puh. 040 560 6760
sähköposti: ollvuo@suomi24.fi







Hallintosääntö
Esityslistat
Pöytäkirjat 2017
1_20022017.pdf (876,1 kB)
2_15052017.pdf (807,2 kB)
3_29052017.pdf (811,4 kB)
4_12062017.pdf (1,37 MB)
Pöytäkirjat 2016
1_08022016.pdf (143,9 kB)
2_16052016.pdf (250,1 kB)
3_20062016.pdf (246,7 kB)
4_26092016.pdf (288,5 kB)
5_14112016.pdf (730,4 kB)
6_19122016.pdf (725,6 kB)
Yhteystiedot

Airi Kinnunen

hallintojohtaja

Hanna Helaste

kunnanjohtaja