Kunnanhallitus

Kunnanhallituksen asioiden valmistelusta ja täytäntöönpanosta vastaavat kunnanjohtaja Hanna Helaste ja hallintojohtaja Airi Kinnunen.

Kunnanhallituksen varsinaiset kokoukset vuonna 2017 pidetään erillisen suunnitelman mukaisesti pääsääntöisesti maanantaina alkaen kello 18. Kokouksesta laadittu pöytäkirja tarkastetaan seuraavana perjantaina ja pidetään nähtävänä tarkastuspäivää seuraavana arkipäivänä.

Kunnanhallituksen käsittelyyn tarkoitetut asiat tulee toimitaa kunnantoimistoon viimeistään kokousta edeltävän viikon maanantaina.

Keiteleen kunnanhallitus 2017-2018

Puheenjohtaja Anna-Liisa Tuhkanen (KESK)
välinehuoltaja
puh. 040 777 4930
sähköposti: anna-liisa.tuhkanen@keitele.fi

Varapuheenjohtaja Markku Paananen (KESK)
maatalousyrittäjä
puh. 040 5888 497
sähköposti: markku.paananen@keitele.fi

Huttunen Eeva, rahoitusneuvoja (KESK)
sähköposti: eeva.m.huttunen@keitele.fi

Metso Marko, monitoimikoneenkuljettaja (KESK)
puh. 0400 216 677
sähköposti: marko.metso@keitele.fi

Kaunisaho Ari, puutekniikan insinööri (PS)
puh. 044 538 2885
sähköposti: ari.kaunisaho@keitele.fi

Andersson Anna-Riikka, ravintolavastaava (VAS, sit.)
puh. 040 1410 402
sähköposti: anna-riikka.andersson@keitele.fi

Laukkanen Matti, linja-autonkuljettaja, eläkel. (SDP)
puh. 040 521 5250
sähköposti: matti.laukkanen@keitele.fi


Esityslistat
Pöytäkirjat 2017
1_16012017.pdf (950,3 kB)
2_13022017.pdf (1,45 MB)
3_13032017.pdf (1,18 MB)
4_03042017.pdf (1,07 MB)
5_02052017.pdf (1,08 MB)
6_22052017.pdf (1,45 MB)
7_05062017 Pöytäkirja.pdf (1,79 MB)
8_19062017.pdf (1,24 MB)
9_21082017.pdf (1,23 MB)
Pöytäkirjat 2016
1_18012016.pdf (314,3 kB)
10_10102016.pdf (290,3 kB)
12_28112016.pdf (747 kB)
13_12122016.pdf (852 kB)
2_01022016.pdf (403,7 kB)
3_29022016.pdf (324,9 kB)
4_29032016.pdf (450,3 kB)
5_25042016.pdf (371,6 kB)
6_06062016.pdf (326,3 kB)
7_27.6.2016.pdf (485 kB)
8_29082016.pdf (318,9 kB)
9_19092016.pdf (312,3 kB)
Yhteystiedot

Airi Kinnunen

hallintojohtaja

Hanna Helaste

kunnanjohtaja